Serdecznie zapraszamy na seminarium instytutowe, na którym prof. dr hab. inż. Krzysztof Poźniak wygłosi referat pt.: "Budowa infrastruktury jednostki komputera kwantowego do cywilnych i specjalnych zastosowań informatycznych realizowana na terenie CEZAMAT-PW".
Seminarium odbędzie się we wtorek, 14 maja 2024 r. o godz. 09:15 w sali 330 Gmachu Elektrotechniki (GR).

Abstrakt wystąpienia i biogram naszego prelegenta znajdziecie Państwo klikając przycisk Czytaj więcej.
Serdecznie zapraszamy pracowników, doktorantów oraz wszystkie osoby zainteresowane.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą stypendialną w ramach projektu NCN OPUS „Światłowodowe systemy biosensoryczne do szybkiego i wczesnego wykrywania czynników zapalnych”

Szczegóły pod adresem: https://www.imio.pw.edu.pl/index.php/pracownicy/oferty-pracy/302-oferta-stypendialna-042024 

 

 

Z przyjemnością informujemy, że dr inż. Andrzej Kaźmierczak został edytorem specjalnego wydania prestiżowego czasopisma Materials (IF=3.4, ISSN: 1996-1944). Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do publikowania prac dotyczących materiałów elektronicznych i optoelektronicznych. Zgłoszenia należy wysłać do 20 września 2024 r. Szczegóły można znaleźć pod adresem:

https://www.mdpi.com/journal/materials/special_issues/T6MM0MYKHP 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na seminarium instytutowe, na którym dr inż. Zbigniew Jaworski wygłosi wykład pt. „Projekt OCEAN12 (Opportunity to Carry European Autonomous driviNg further with FDSOI technology up to 12 nm node) - cele, przebieg, wyniki”.
Seminarium odbędzie się we wtorek 12 marca 2024 r. o godz. 10:15 w sali 330 Gmachu Elektrotechniki.

 

Omówione zostaną cele projektu, pakiety robocze, podział budżetu, a także skład konsorcjum. Na tym tle zostanie przedstawiony udział Politechniki Warszawskiej. Omówione będą uzyskane wyniki, a także problemy zarządzania projektem w czasie pandemii COVID-19 z punktu widzenia kierownika projektu.

 

 

TRUMPF Huettinger Sp. z o.o. serdecznie zaprasza Studentów i Doktorantów do udziału w Konkursie na najlepszą pracę inżynierską, magisterską i doktorską obronioną w 2023 roku. w konkursie przewidziano nagrody w wysokości od 4 000 zł do 16 000 zł.

Zgłoszenia są przyjmowane do 13 marca 2024 r.

Serdecznie zapraszam na kolejne seminarium instytutowe, na którym dr inż. Andrzej Taube wygłosi wykład pt. „Opracowanie konstrukcji i technologii wytwarzania wertykalnych przyrządów mocy na bazie azotku galu i tlenku galu”.

Seminarium odbędzie się 30 stycznia 2024 r. o godz. 12.15 w sali 330 Gmachu Elektrotechniki (GR).

W ramach seminarium przedstawione zostaną podstawowe konstrukcje przyrządów półprzewodnikowych na bazie GaN przeznaczonych dla elektroniki mocy oraz ich możliwe obszary zastosowań. Przedstawione również zostaną wyniki prac badawczych prowadzonych w Łukasiewicz – Instytucie Mikroelektroniki i Fotoniki wraz z partnerami, dotyczących konstrukcji i technologii wertykalnych przyrządów półprzewodnikowych na bazie azotku galu. Omówione zostaną podstawowe właściwości tlenku galu predestynujące ten materiał do zastosowań w elektronice dużych mocy oraz wyzwania dotyczące dalszego rozwoju nowoczesnych przyrządów półprzewodnikowych bazujących na tym materiale. Przedstawione zostaną wyniki własnych prac badawczych dotyczących przyrządów na bazie β-Ga2O3, w tym kontaktów omowych i kontaktów Schottky’ego, przezroczystych diod Schottky’ego oraz heterozłączowych diod na bazie tlenku niklu i tlenku galu.

Serdecznie zapraszamy pracowników, doktorantów oraz wszystkie zainteresowane osoby.

 

Serdecznie zapraszam na Seminarium Instytutowe, na którym dr inż. Monika Janik wygłosi referat pt. "Biosensory - obecne trendy, zastosowania, wyzwania i perspektywy badawcze".
Seminarium odbędzie się 14 listopada 2023 r., wtorek, o godz. 12.15 w sali 330 Gmachu Elektrotechniki (GR).

W ramach prezentacji, dr inż. Monika Janik przedstawi najnowsze osiągnięcia i prace zespołu NOS - NANOTECHNOLOGIA, OPTYKA, SENSORYKA prof. Mateusza Śmietany, skupiając się głównie na technologiach biosensorycznych. Rozpoczynając od technik projektowania biosensorów, ich produkcji, wyzwań jakie pojawiały się podczas procesu tworzenia, kończąc na wypracowanych rozwiązaniach i finalnych zastosowaniach stworzonych urządzeń zgłębione zostaną kluczowe aspekty badań zespołu, ukazując, jak nowoczesne technologie biosensoryczne kształtują trendy rozwoju nauki.

 

Polski Komitet Optoelektroniki Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) organizuje w bieżącym roku, już po raz trzydziesty drugi, ogólnopolski Konkurs im. Profesora Adama Smolińskiego na najlepsze prace dyplomowe z zakresu optoelektroniki.

Tematyka konkursu obejmuje w szczególności zagadnienia badania zjawisk podstawowych, materiałów, elementów, układów i systemów, technologii optoelektronicznych, a także konstrukcji przyrządów oraz metrologicznej aparatury optoelektronicznej.


Zgłoszenia udziału w konkursie dla osób, których prace, obronione w roku akademickim 2022/2023, uzyskały wyróżnienie lub ocenę bardzo dobrą. należy przesyłać na adres Sekretarza Komitetu, Pana dr. inż. Macieja Linczuka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel. kontaktowy +48 22 234 7986), w terminie do 13 listopada 2023 r. 18 listopada 2023 r.


Po zgłoszeniu e-mailowym, Sekretarz aktywuje na stronie internetowej Komitetu Optoelektroniki http://pkopto.pl, indywidualne konto repozytorium uczestnika Konkursu. Wymagane dokumenty są składane na koncie w wersji elektronicznej. Jeżeli wyniki pracy były publikowane, uprzejmie prosimy o dołączenie plików publikacji. Do prac należy załączyć dokumenty wymienione w §7 Regulaminu Konkursu, którego treść znajduje się na stronie internetowej Komitetu. Prace zostaną ocenione przez Jury Konkursu - rozszerzone Prezydium Polskiego Komitetu Optoelektroniki. Nagrody w konkursie zostaną ufundowane przez podmioty zainteresowane rozwojem optoelektroniki i niezawodnie wspierające nasze działania konkursowe.

 

 

Podczas uroczystej wydziałowej inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024 zostały wręczone Nagrody JM Rektora PM za osiągnięcia w latach 2021-2022. W gronie laureatów znaleźli się również pracownicy IMiO. Nagrody zespołowe otrzymali: 

  • Nagrodę I stopnia za osiągniecia naukowe otrzymał zespół w składzie: prof. dr hab. inż. Mateusz Śmietana, dr hab. inż. Marcin Koba, dr inż. Monika Janik, mgr inż. Dariusz Burnat, mgr inż. Tomasz Gabler, mgr inż. Emil Pituła
  • Nagrodę II stopnia za osiągniecia naukowe otrzymał zespół w składzie: dr inż. Jakub Jasińskidr inż. Andrzej Mazurakdr hab. inż. Robert Mroczyński, dr inż. Piotr Wiśniewski

Dodatkowo nagrodę indywidulaną I stopnia za osiągnięcia naukowe otrzymała dr inż. Monika Janik.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

 

 

 

 

Z przyjemnością informujmy, że dr inż. Mateusz Słowikowski zajął II miejsce w kategorii prac doktorskich w Ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę inżynierską w 2022 r. orgaznizowanym przez TRUMPF Huettinger Sp. z o.o. za pracę „Zintegrowane interrogatory fotoniczne do zastosowań w światłowodowych systemach czujnikowych”, która realizowana była pod opieką dr. hab. inż. Ryszarda Piramidowicza.

Serdecznie gratulujemy!